Chrom organiczny – pierwiastek hamujący łaknienie

Chrom organiczny jest pierwiastkiem powszechnie wystepującym w przyrodzie, jednak wiekszość z nas, nawet o tym nie wiedząc, przejawia znaczące niedobory tego składnika odżywczego. Jeżeli czesto odczuwasz wzmożone łaknienie, słodycze wyczujesz nosem nawet pod ziemią, a do tego masz problemy z nadwagą – z dużym prawdopodobienstwem i Ty znajdujesz sie w gronie tych osób. Trudności z koncentracją, bóle głowy, ogólne rozdrażnienie powinny Cię tylko w tym utwierdzić.

Chrom organiczny – wpływ na organizm człowieka

Chrom, jak wiele innych mikroelementów, jest nam niezbedny do życia. Z jego pomocą organizm reguluje zawartość glukozy we krwii, może także zmniejszać zapotrzebowanie cukrzyków na insuline (przyjmowaną ilość należy jednak zawsze ustalić z lekarzem!). Przejawia zbawienne działanie w zwalczaniu złego cholesterolu, zwieksza także produkcje tego dobrego.

Niedobór tego mikroelementu może powodować zaburzoną gospodarke tłuszczową w organiźmie. Jeżeli odżywiasz sie zdrowo, prowadzisz aktywny tryb życia a mimo wszystko masz problemy z nadwagą – zasiegnij porady lekarza – być może rozwiązaniem w Twoim przypadku jest właśnie niedobór tego pierwiastka. Po przeprowadzeniu odpowiednich badan lekarz prawdopodobnie zapisze Ci jego suplementacje – np. tabletki Chrom organiczny wchłania sie  około 25 razy lepiej, niż nieorganiczny! Dlatego właśnie bardzo ważne jest odpowiednie dobranie suplementu diety.

Gdzie wystepuje chrom?

Nawet poza okresami obniżonego poziomu chromu w organiźmie należy zadbać o profilaktyczne utrzymanie jego steżenia. Chrom znajdziemy w drożdżach piwnych, orzechach, kiełkach przenicy, otrebach, pełnoziarnistym pieczywie, wątróbce, owowach morza czy suszonych śliwkach.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*