Jak dbać o skórę twarzy?

Nie godzi się zatem by była smutna, szara lub zwyczajnie brudna. Co zrobić Mówi się, że dłonie są wizytówką kobiety. Aż ma się ochotę krzyknąć, że twarz jest wizytówką człowieka. Tak! To twarz widzimy jako pierwszą, to jej poświęcamy najwięcej atencji, to po twarzy zapamiętujemy ludźmi. by twarz stała się szczęśliwa i promienna? Sposobów jest kilka, ja to robię tak:

Savon noir – to mój sposób na twarz bez życia. Czarne mydło jest produktem na wskroś naturalnym, ale zarazem wyjątkowo skutecznym. To zwykła pasta z oliwek i soli, a ma ogromną moc wyciągania zanieczyszczeń. Wystarczy raz w tygodniu zrobić sobie maseczkę z savon noir i delikatnie złuszczyć ją rękawicą kessą. Efekt murowany, a twarz, jak po pobycie w SPA.

Domowy peeling – to najprostszy sposób na zdarcie naskórka. Robię go z tego, co akurat znajdę w kuchni. Cukier trzcinowy lub kawa mielona stanowią bazę, reszta zależy tylko od naszej wyobraźni. Dodaj rozjaśniającego soku z cytryny, pobudzającego cynamony, łagodzącego jogurtu, nawilżającej oliwy z oliwek. Wszystko pasuje!

Metoda OCM – to sposób propagowany przez królowe kosmetycznej blogosfery. Nie mówię tego z przekąsem, ten sposób jest naprawdę skuteczny. Potrzebna jest nam tylko mieszanka olejków i muślinowa ściereczka. Choć olej jest uważany za naczelnego wroga zapchanych porów, po tym zabiegu skóra jest wręcz sucha.

Glinki – maseczki z dodatkiem glinki zielonej mają działanie oczyszczające i ściągające. Ja moją glinkę mieszam z jogurtem i kilkoma kroplami olejku z awokado, co dodatkowo łagodzi i nawilża skórę. I co istotne, glinka nie zastyga na twarzy w twardą skorupę. Miej to na uwadze gdy będziesz próbowała ją zmyć z twarzy!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*