Jak zmieniają się piersi w trakcie karmienia piersią?

Ciąża jest dla każdej kobiety okresem szczególnym i trudnym jednocześnie. Zmiany hormonalne zachodzące w organizmie sprawiają, że kobiece ciało zaczyna nabierać pełnych kształtów. Najbardziej zauważalną zmianą jest oczywiście kształtny brzuszek, ale zmieniają się także kobiece piersi , które będą przez kilka miesięcy podstawowym źródłem pokarmu dla noworodka. Piersi niektórych kobiet rosną na tyle szybko, że muszą one bardzo często zmieniać rozmiar noszonej bielizny. Naturalnie dla kobiet z małym biustem  jest to powód dla zadowolenia, ale większość kobiet obawia się, że po okresie karmienia ich piersi staną się obwisłe i niekształtne. Czy jednak faktycznie piersi po czasie eksploatacji przez nieustannie głodnego malucha stają obwisłe?

Zdaniem wielu badaczy karmienie piersią powoduje, że piersi stają się obwisłe i niekształtne ponieważ skóra i więzadła tworzące konstrukcję biustu rozciągają się pod wpływem ciężaru piersi. Kiedy piersi wracają do swojego pierwotnego rozmiaru, rozciągnięte tkanki nie idą ich śladem.

W 2007 roku przeprowadzono obserwację na grupie 132 pierworódek, u których stwierdzono brak jakiegokolwiek wpływu na kształt i rozmiar piersi po ciąży i okresie karmienia piersią. W tych samych badaniach wykazano jednak, że każda następna ciąża oraz wiek kobiety i czynniki dodatkowe, takie jak palenie papierosów w znaczący sposób wpływają na kształt piersi po przebytej ciąży.

Według doktora Briana Rinkera palenie tytoniu przez kobiety powoduje spadek ilości elastyny, która jest głównym składnikiem ścięgien, więzadeł, tkanki płucnej oraz ścian większych naczyń krwionośnych. Tkanki, które obfitują w elastynę po rozciągnięciu lub ściśnięciu odzyskują swój pierwotny kształt. Brak odpowiedniego poziomu elastyny sprawia, że kobiece piersi nie są w stanie efektywnie wrócić do swojego kształtu.

Zdobądź swój Pushup 2 i powiększ piersi
o rozmiar lub więcej

Korzystając z tego linka, przesyłkę dostaniesz ZA DARMO

^

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*