Yasmin

Yasmin jest bodaj najpopularniejszą marką pigułek antykoncepcyjnych na naszym rynku. Popularność tłumaczy się tym, że jako jedne z niewielu nie powodują przyrostu masy ciała.

 

Zawierają etynyloestradiol i drospirenon.

 

Yasmin lekarze często przepisują jako środek na wyregulowanie cyklu miesięcznego i antidotum na ból menstruacyjny.

Tabletki Yasmin obniżają również jako jedne z niewielu obfitość krwawienia.

Przyjmowane są w pierwszym dniu okresu, i gwarantują prawie 100% skuteczność jeśli chodzi o ochronę przed niechcianą ciążą.

 

Działają podobnie jak inne środki antykoncepcyjne – na trzy sposoby: wstrzymują owulację, zagęszczają śluz szyjki macicy wykluczając dotarcie nasienia oraz hamują pogrubianie się ścianek, co uniemożliwia prawidłowe osadzenie się komórki jajowej, gdyby jakimś cudem doszło do zapłodnienia.

 

Przeciwskazania dotyczną kobiet ciężarnych i karmiących piersią. Problemy z sercem i przepływem krwi również uniemożliwiają stosowanie leku – zażywanie tabletek może być groźne dla zdrowia. Przebyte żółtaczki, wylewy, czy zaburzenia hormonów wydzielanych przez nadnercza również stanowią o wstrzymaniu się od stosowania.

 

Jak większość tabletek dwuskładikowych, Yasmin zażywa się pierwszego dnia okresu i dalej przez 21 dni cyklu, by przerwać stosowanie na tydzień, w czasie krwawienia miesięcznego.

 

Skutki uboczne zażywania występują rzadko i mają łagodny przebieg. To przeważnie bóle brzucha, nadwrażliwość piersi, nudności, zmiany menstruacyjne.

 

Prosimy o uważne i dokładne wypełnienie formularza zakupowego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*